Daily Archives: 26/06/2014

Ο Πρόεδρος του Τμήματος Γεωπονίας Φυτικής Παραγωγής και Αγροτικού Περιβάλλοντος
και ο Διευθυντής του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών σας προσκαλούν στην παρουσίαση του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών με τίτλο:
«Αειφόρος Αγροτική Παραγωγή και Διαχείριση Περιβάλλοντος»
η οποία θα πραγματοποιηθεί

την  Δευτέρα 30 Ιουνίου 2014 και ώρα 19:00

στο Αμφιθέατρο της Σχολής Γεωπονικών Επιστημών
Οδός Φυτόκου, Ν. Ιωνία

Ο Πρόεδρος του Τμήματος  Γεωπονίας                                                                                 Ο Διευθυντής του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών

κ. Αθανάσιος Σφουγγάρης                                                                                                                            κ.   Νικόλαος Παπαδόπουλος

Αναπληρωτής Καθηγητής                                                                                                                                                Καθηγητής

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ

19:00 Χαιρετισμοί από τον Πρόεδρο του Τμήματος Γεωπονίας Αναπληρωτή Καθηγητή κ. Αθανάσιο Σφουγγάρη και τον Διευθυντή του Π.Μ.Σ. Καθηγητή κ. Νικόλαο Παπαδόπουλο.

19:10 «Μεταπτυχιακές Σπουδές στις Γεωπονικές Επιστήμες: Απαιτήσεις – Προσδοκίες».
Εισηγητές: Πρόεδρος Γεωπονικού Συλλόγου Βόλου
κ. Λάμπρος Κωνσταντίνος και Πρόεδρος Γεωπονικού Συλλόγου Λάρισας κ. Σοφολόγης Δημήτριος.

19:30 Παρουσίαση του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος, Καθηγητής κ. Νικόλαος Παπαδόπουλος.

19:40 Κατεύθυνση Ι : «Γενετική Βελτίωση και Βιοτεχνολογία Φυτών με έμφαση στην Παραγωγή Πολλαπλασιαστικού Υλικού και την Ποιότητα Τροφίμων», Καθηγητής κ. Αβραάμ Χα.

19:50 Κατεύθυνση ΙΙ: «Φυτική Παραγωγή και Περιβάλλον», Αναπληρωτής Καθηγητής κ. Γεώργιος Νάνος.

20:00 Κατεύθυνση ΙΙΙ: «Φυτιατρική και Περιβάλλον», Αναπληρωτής Καθηγητής κ. Χρήστος Αθανασίου.

20:10 Κατεύθυνση ΙV: «Γεωργική Μηχανική και Διαχείριση Φυσικών Πόρων», Καθηγήτρια κα. Ανθούλα Δημήρκου.

20:20 Κατεύθυνση V: «Διαχείριση Περιβάλλοντος», Αναπληρωτής Καθηγητής κ. Αθανάσιος Σφουγγάρης.

20:30 Συζήτηση επί των παραπάνω

Ιουνίου 2014