Την Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2015 και ώρα 15:00 θα πραγματοποιηθεί από τον Ομότιμο Καθηγητή Εντομολογίας του Τμήματος Γεωπονίας, Ιχθυολογίας και Υδάτινου Περιβάλλοντος του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, κ. Δημήτριο Σταμόπουλο, διάλεξη με τίτλο «Οικολογία και Γεωπονική Επιστήμη: Αστικοί Μύθοι, Ιδεοληψίες και Στερεότυπα» στο Κεντρικό Αμφιθέατρο της Γεωπονικής Σχολής (Φυτόκο). Με την εν λόγω διάλεξη ξεκινά ο φετινός κύκλος των ομιλιών διακεκριμένων επιστημόνων στο πλαίσιο του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών «Αειφόρος Αγροτική Παραγωγή και Διαχείριση Περιβάλλοντος» του Τμήματος Γεωπονίας Φυτικής Παραγωγής και Αγροτικού Περιβάλλοντος του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

Η διάλεξη θα είναι ανοικτή στο κοινό και θα χορηγηθεί βεβαίωση παρακολούθησης. Στους παρακάτω συνδέσμους θα βρείτε τη σχετική αφίσα και το δελτίο τύπου.

Αφίσα